Już jutro o godzinie 15:00 Genoa w ramach 7. kolejki włoskiej Serie A zmierzy się z Catanią Calcio. Mecz ten odbędzie się na Stadio Angelo Massimo – obiekcie sycylijskiego klubu.

Do tego meczu ekipa Rossoblu będzie przystępować mocno odmieniona. Tydzień temu Gian Piero Gasperini na stanowisku trenera zastąpił Fabio Liveraniego, więc możemy się spodziewać pewnych korekt i zmian w ustawieniu.

Genoa początku sezonu nie może zaliczyć do udanego. Gryfy w 6 meczach zdobyły ledwie 4 punkty. Bezbarwna gra i mała ilość punktów sprawiły, że do klubu powrócił ten z którym Rossoblu osiągali największe sukcesy w XXI wieku.

Wiadomym jest, iż Genoa przechodzi na ustawienie 3-4-3 i będzie ono stałą formacją. W trakcie tygodnia włoskie dzienniki informowały o bardzo dobrej dyspozycji Ricardo Centuriona oraz Giannisa Fetfatzidisa, którzy wręcz oczarowali nowego szkoleniowca. Nie wiadomo jednak czy oboje dostaną szansę występu z Catanią – Gian Piero Gasperini póki co woli stawiać na sprawdzonych graczy, a niedoświadczonych wdrażać do gry powoli, aby adaptacja w nowej lidze przebiegła bez problemu.

Również Catania nie może zaliczyć początku sezonu do udanych. Sycylijczycy, którzy byli jednym z pozytywnych zaskoczeń minionego sezonu, w obecnych rozgrywkach na swoim koncie zgromadzili tyle samo punktów co Genoa. Popularne Słonie latem musiały się liczyć z odejściem kilku kluczowych graczy (Francesco Lodi, Giovanni Marchese, Alejandro Gomez), co mogło mieć znaczący wpływ na jakoś gry. Na Sycylię zawitali jednak Jaroslav Plasil, Panagiotis Tachtsidis, Sebastian Leto, czy utalentowany Gino Peruzzi.

Jeśli chodzi o poprzednie spotkania, w minionych rozgrywkach Catania dwa razy ograła Genoę. We wrześniu 2012 roku po bardzo wyrównanym spotkaniu Sycylijczycy zwyciężyli 3:2, mimo początkowego prowadzenia Rossoblu. Warto zaznaczyć, że zwycięską bramkę dla Catani zdobył w 84’ Francesco Lodi. W rundzie rewanżowej, podopieczni Rolando Marana bez problemu wywalczyli kolejne 3 punkty. Wówczas bramki słabej Genoi strzelali Bergessio i Barrientos, a kolejna porażka okazała się gwoździem do trumny dla zwolnionego kolejkę później Luigiego Delneri.

Przewidywane składy:

Catania Calcio (4-3-3): Andujar – Alvarez, Bellusci, Legrottaglie, Biraghi – Izco , Plasil, Almiron – Barrientos, Bergessio, Castro

Genoa CFC (3-4-3): Perin – Manfredini, Gamberini, Portanova – Vrsaljko, Matuzalem, Lodi, Antonini – Kucka, Gilardino, Santana