Gian Piero Gasperini w niedzielę poprowadzi Genoę w pierwszym meczu od swojego powrotu. Popularny Gasp został zapytany przez dziennikarzy o efekty pracy z zespołem, a także o jego decyzjach personalnych:

- Zespół nie ma zaciągniętego hamulca ręcznego. Jestem zadowolony z wykonanej do tej pory pracy. To dobra kadra i możemy coś osiągnąć. Później chciałbym spróbować grą z innymi piłkarzami, ale teraz w jak najszybszym czasie chcę przygotować szkielet zespołu. 3-4-3 będzie stałym ustawieniem.

Kucka to dla nas bardzo ważny piłkarz, gwarantujący spore umiejętności. To zapewnia nam również możliwość gry z trójką pomocników w środku. Również Matuzalem z Lodim mogą grać razem. W meczu z Catanią w bramce zagra Mattia Perin. Obserwowałem na treningach Bizzarriego i dzięki dobrze wykonywanej pracy w przyszłości może dostać szansę.

Teraz nie chcę patrzeć na przeszłość. Genoa mojej pierwszej kadencji była zupełnie innym klubem. Mam nadzieję, że teraz już zawsze będzie taka sama.

Zespół Catanii jest trudny do ogrania. Postaramy się jednak pokazać dobrą piłkę, ale przede wszystkim musimy zdobyć punkty, które znaczą dla nas bardzo dużo.

Źródło: PianetaGenoa1893.net