Problemy Genoi z obsadzeniem dyrektora sportowego nie zakończyły się wraz z zatrudnieniem Daniele Delli Carri. Obecnie przyszłość byłego zawodnika Rossoblu w liguryjskim klubie jest bardzo niepewna.

Od stycznia 2012 roku stanowisko dyrektora sportowego sprawowali Stefano Capozucca, Pietro Lo Monaco, ponownie Capozucca, Rino Foschi oraz Daniele Delli Carri. Wobec niekorzystnych wyników osiąganych przez drużynę, Enrico Preziosi planuje poszukiwania nowej zaufanej osoby. Wobec odmów ze strony Rino Foschiego i Stefano Capozucci, którzy koncentrują się na projektach odpowiednio w Cesenie i Livorno, prezes Gryfów myśli nad zatrudnieniem kogoś spoza granic Italii.

Jak donoszą media, kandydatem na to stanowisko okazuje się być Francesco Ceravolo. 54-letni Włoch obecnie przebywa w Chinach, gdzie współpracuje z Marcello Lippim. W swoim CV Ceravolo ma zapisaną pracę w takich klubach jak Juventus, AS Roma, Livorno, QPR, Siena. Warto również wspomnieć o dobrej znajomości z Gian Piero Gasperinim, z którym spotkał się za czasów pracy w Turynie.

Źródło: PianetaGenoa1893.net