W niedzielę 27 października Genoa rozegra wyjazdowe spotkanie z Juventusem. Prezentujemy zapis z konferencji prasowej z udziałem trenera Gian Piero Gasperiniego:

O rywalu: – Juventus zaliczył dwa niekorzystne wyniki, ale wiem że to silny i zdrowy zespół.

Przeszłość związana z Juventusem: – Juventus dał mi wiele jeśli chodzi o karierę zawodową. Faktycznie, miałem okazję pracować z wielkimi trenerami i zawodnikami, co było ważnym doświadczeniem.

Alberto Gilardino: Gila zawsze zdobywał wiele bramek. Również i w tym sezonie zaczął już strzelać. To wielki profesjonalista – gra w reprezentacji Włoch, więc musi pokazywać się z dobrej strony.

Skład na mecz w Turynie: – Wyjściowy skład mam ułożony w głowie. Pozostaje jednak kilka znaków zapytania, ale jesteśmy gotowi do tego meczu. Postaramy się grać naszą piłkę. Oczywiście istnieje różnica między oboma zespołami, ale to nie znaczy, że trening nie uczyni nas silniejszym.

Obecny Juventus stosuje wiele wariantów taktycznych tak jak to robią niemal wszystkie uznane zespoły. Dlatego musimy być gotowi aby dostosować się do pojawiających się sytuacji. Mam nadzieję, że osiągniemy korzystny wynik i usatysfakcjonujemy naszych fanów.

Matuzalem: – O jego problemie słyszałem dziś rano, ale w tej chwili nie mam wystarczających podstaw aby go oceniać. Dziś trenował normalnie.

Kontuzjowani: – Jeśli chodzi o Santanę, minie jeszcze kilka tygodni zanim będzie do naszej dyspozycji. Calaio jest już prawie gotowy do gry, a w poniedziałek powinien już normalnie grać. Antonelli je jest jeszcze całkowicie zdrowy, ale wciąż pracujemy nad jego powrotem.

Cel na niedzielę: W Turynie postaramy się bronić z taką samą starannością jak w meczu z Chievo. Chcemy popełnić również mniej błędów na poziomie technicznym. Zawodnicy podczas treningów starają się i wszystko wychodzi bardzo dobrze.

Źródło: CanaleGenoa.it