Genoa poraz kolejny okazała się lepsza w starciu z Lazio. Dziś podopieczni Gian Piero Gasperiniego zwyciężyli 2:0 i było to piąte zwycięstwo z rzędu nad rzymską ekipą.

W pierwszej połowie to gospodarze byli stroną przeważającą, lecz doskonała forma Mattii Perina uniemożliwiła ofensorom Lazio strzelenie gola. Najciekawiej było jednak w drugiej części gry. W 60. minucie Giannis Fetfatzidis zagrał świetną piłkę na lewą stronę pola karnego, gdzie wbiegł Juraj Kucka. Słowak zastawił się przed Cavandą i perfekcyjnie wykończył akcję. Wynik został ustalony w 72. minucie, gdy po zagraniu ręką Cianiego sędzia podyktował rzut karny, a na bramkę zamienił go Alberto Gilardino.

Lazio (4-3-3): Marchetti; Cavanda, Ciani, Radu, Pereirinha; Onazi, Ledesma, Gonzalez; Candreva, Klose, Felipe Anderson.

Rezerwowi: Berisha, Strakosha, Elez, Vinicius, Ederson, Floccari, Perea, Keita, Hernanes.

Genoa (3-5-2): Perin; Antonini, Portanova, Manfredini; Biondini, Kucka, Matuzalem, Cofie, Marchese; Antonelli; Gilardino.

Rezerwowi: Bizzarri, Donnarumma, Tozser, Sampirisi, De Maio, Sturaro, Centurion, Bertolacci, Fetfatzidis, Konatè, Stoian.