Gian Piero Gasperini na konferencji prasowej po spotkaniu z Hellasem nie krył zadowolenia ze zwycięstwa swojej drużyny. Oto zapis słowny wywiadu z trenerem Rossoblu:

- Wykonaliśmy ogromne postępy. Niełatwo było grać przeciwko tak dobrze zorganizowanemu przeciwnikowi, ale gra na skrzydłach dawała mi wiele satysfakcji. Widziałem dobrą pierwszą połowę, ale po przerwie mieliśmy trochę więcej problemów. Po wznowieniu gry mieliśmy kilka sytuacji, które mogły zostać lepiej wykończone. Trzeba jednak powiedzieć, że obrona pokazała dziś zwartość, mimo że mamy jeszcze wiele do zrobienia.

W naszej grze są aspekty, które można poprawić, jednak już teraz wielu zawodników wkłada sporo zaangażowania w grę. Wszyscy piłkarze, którzy rozpoczęli dziś mecz od pierwszej minuty wywarli na mnie pozytywne wrażenie.

Najlepszą obroną jest atak, ale nie kiedy defensywa jest kierowana przez Portanovę. Nasza zwartość w obronie była spowodowana tym, że broniliśmy się całym zespołem. W drugiej połowie zbyt często traciliśmy piłkę i nie korzystaliśmy z miejsca, które zostawiał przeciwnik. Sekret naszych zwycięstw to chęć odkupienia win i zespołowość, co zawsze daje ogromny impuls drużynie.

Juraj Kucka? On zawsze pokazywał, że ma cechy dla bocznego napastnika. Wydawało się, że popadł w letarg, jednak teraz jest w innej sytuacji. On może być niebezpieczny w każdej sytuacji z przodku, ponieważ ma silny strzał. Może nie jest klasycznym skrzydłowym, ale zawodnikiem przydatnym  zespołowi. W przyszłości będzie mógł grać na innych pozycjach. To właśnie tego, czyli elastyczności szukam u moich piłkarzy.

Skłamałbym, gdybym powiedział, że spodziewałem się tylu punktów. Nigdy nie wyobrażałem sobie jednak, że znajdę tak konkurencyjną grupę. Tabela wygląda pięknie, ale w tej chwili musimy twardo stąpać po ziemi.

Źródło: PianetaGenoa1893.net