W ramach 12. kolejki Genoa na Stadio Luigi Ferraris podejmowała Hellas Verona. Rossoblu po raz trzeci z rzędu zdobyli komplet punktów i umocnili swoją pozycję w pierwszej dziesiątce.

Pierwsza połowa była dość wyrównanym widowiskiem, jednak do pewnego momentu żadna z drużyn nie potrafiła efektywnie rozegrać akcji. Pierwszego gola ujrzeliśmy w 29. minucie, gdy po dośrodkowaniu Matuzalema z rzutu rożnego piłkę do bramki wbił Daniele Portanova. 6 minut później Gryfy prowadziły już 2:0, a drugim w sezonie trafieniem popisał się Juraj Kucka, który wrzutką z głębi pola został obsłużony przez Matuzalema.

Po zmianie stron obraz gry uległ pewnej zmianie. Piłkarze Gian Piero Gasperiniego cofnęli się do obrony, podczas gry przyjezdni za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Dobra postawa defensywy, a w kryzysowych sytuacjach i Mattii Perina uchroniła Genoę od straty bramki.

GENOA (3-4-3): 1 Perin; 3 Antonini, 90 Portanova, 21 Manfredini; 20 Vrsaljko, 14 Cofie, 27 Matuzalem, 13 Antonelli; 33 Kucka, 11 Gilardino, 18 Fetfatzidis.

Rezerwowi: 53 Bizzarri, 2 Sampirisi, 4 De Maio, 8 Biondini, 9 Stoian, 10 Lodi, 15 Marchese, 16 Calaiò, 26 Centurion, 69 Sturaro, 77 Konate, 91 Bertolacci.

HELLAS VERONA (4-3-3): 1 Rafael; 29 Cacciatore, 23 Gonzalez, 22 Maietta, 33 Agostini; 2 Romulo, 19 Jorginho, 10 Hallfredsson; 15 Iturbe, 9 Toni, 11 Jankovic.

Rezerwowi: 31 Mihaylov, 3 Albertazzi, 4 Laner, 5 Donati, 6 Martinho, 7 Longo, 8 Cacia, 13 Bianchetti, 18 Moras, 25 Marques, 26 Sala, 30 Donadel.