W ramach 13. kolejki Serie A, Genoa rozegrała wyjazdowe spotkanie z AC Milan. Starcie obu klubów zakończyło się remisem 1:1, a w trakcie jego trwania pojawiało się wiele emocji związanych z masowymi atakami Mediolańczyków.

Pierwsza bramka padła już w 4. minucie, gdy do górnej piłki posłanej przez Nigela De Jonga wystartował Kaka, wyprzedził obrońców i bez problemów umieścił piłkę w bramce. Wyrównanie nastąpiło chwilę później. Urby Emanuelson faulował w polu karnym Sime Vrsaljko. Arbiter spotkania wskazał na jedenasty metr, a strzelający Alberto Gilardino nie pomylił się.

Wydarzeniem, które znacząco wpłynęło na przebieg meczu była czerwona kartka dla Thomasa Manfrediniego w 35 minucie. Doświadczony defensor we własnym polu karnym sfaulował Mario Balotelliego, za co sędzia wskazał na „wapno” i wyrzucił z boiska piłkarza Rossoblu. Wynik spotkania na szczęście nie uległ zmianie, gdyż świetnie spisujący się Mattia Perin obronił strzał 23-letniego napastnika.

Od tego momentu atakował wyłącznie Milan, a osłabiona Genoa skupiała się na murowaniu bramki. Gospodarze nie mieli zamiaru odpuszczać i za wszelką cenę chcieli zdobyć bramkę. Szczęścia próbował praktycznie każdy gracz czerwono-czarnych, jednak świetnie spisujący się Mattia Perin nie dał się pokonać, a dodatkowo spora część strzałów okazywała się niecelna.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1, a przez okoliczności tego meczu to Genoa może być zadowolona z wyniku.

Składy:

MILAN (4-3-3): Abbiati; Abate, Zapata, Bonera, Emanuelson; Poli, De Jong, Muntari; Kakà, Matri, Balotelli.

Rezerwowi: Gabriel, Coppola, Mexes, Silvestre, Constant, Cristante, Saponara, Birsa, Niang, Robinho.

GENOA (3-4-3): Perin; Antonini, Portanova, Manfredini; Vrsaljko, Matuzalem, Biondini, Sampirisi; Fetfatzidis, Gilardino, Antonelli.

Rezerwowi: Bizzarri, De Maio, Gamberini, Bertolacci, Marchese, Lodi, Cofie, Centurion, Stoian, Calaiò, Santana, Konate.