Za nieco ponad miesiąc kluby piłkarskie rozpoczną zimowe okno transferowe. Ekspert od rynku transferowego, Gianluca Di Marzio, postanowił podsumować ewentualne transakcje Genoi.

Z liguryjskiego klubu nie odejdzie w styczniu Sime Vrsaljko. Podobnie ma się sprawa z Alberto Gilardino, który do czerwca powinien pozostać na Stadio Luigi Ferraris. Ewentualny transfer 31-letniego napastnika miałby odbyć się dopiero w czerwcu. O usługi doświadczonego napastnika usilnie zabiega FC Toronto oferujące Genoi 7 milionów €.

Jak twierdzi Di Marzio, Preziosi po nieudanych próbach ściągnięcia El Shaaravy obrał sobie nowy cel. Ma nim być Gaston Ramirez, który niespecjalnie odnalazł się w realiach angielskiego futbolu. Urugwajczyk już w styczniu może powrócić do Włoch, gdyż prezydent Genoi mający doskonałe relacje z właścicielem Southampton, Pochettino, zamierza wynegocjować wypożyczenie piłkarza.

Gianluca Di Marzio wspomina również o ponownym zainteresowaniu Interu Jurajem Kucką. Słowak jakiś czas temu był współwłasnością mediolańczyków, jednak ci nie zdecydowali się na definitywny transfer. Teraz gdy 26-latek rozgrywa bardzo dobry sezon w barwach Genoi, Marco Branca ponownie interesuje się nim.  Należy jednak wspomnieć, że Kucka byłby jedynie alternatywą w razie niepowodzenia przy transferze Nainggolana z Cagliari.

Jeśli chodzi o sytuację Luci Antonelliego, wciąż niewykluczony jest transfer do Napoli. Działacze klubu z Neapolu chcąc przekonać do tej transakcji Enrico Preziosiego są w stanie zaproponować oddanie praw do Emanuele Calaio, Alessandro Gamberiniego, bądź też przebywającego na wypożyczeniu w Gremio, Eduardo Vargasa.

Źródło: PianetaGenoa1893.net