Gian Piero Gasperini wziął udział w konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie z FC Torino. Prezentujemy wypowiedź szkoleniowca Rossoblu:

- Od teraz do świąt spotkamy przeciwników innych, niż do tej pory. Torino prezentuje dobrą piłkę, a jutrzejszy mecz będzie dla nas bardzo trudny i nie możemy zwracać uwagę na obliczenia i tabele. Musimy się skupić na poszczególnych meczach, gdyż te mistrzostwa są bardzo skomplikowane i nie możemy sobie pozwolić na spadek formy. To spokaniu może dać nam kolejny impuls i jeszcze większą chęć do pracy. Na San Siro zespół zagrał bardzo dobrze w obronie, ale jutro postaramy się grać naszą piłkę cechującą się siłą techniczną. Zespół Ventury często punktuje z kontrataków. Cerci jest bardzo silni, ale Torino to nie tylko on.

Jeśli chodzi o nasz zespół, nawet ci którzy nie grają, wprowadzają do zespołu harmonię i spokój. Plotki transferowe mogą być uciążliwe dla graczy, ale my nie możemy się rozpraszać, tylko ciężko pracować. Do końca stycznia jest jeszcze wiele meczów i nie możemy tego zmarnować.

Nie możemy porównywać obecnej Genoi do tej z przeszłości. Oba zespoły dawały dużo z siebie, ale to dwie różne ekipy i nie ma jak ich porównać. Entuzjazm jest najważniejszy. To on daje nam impuls do dobrej gry. Nie możemy zboczyć z obranej drogi, tylko dalej szukać pozytywnych wyników.

Źródło: PianetaGenoa1893.net