Kolejnego wyjazdu na Sardynię piłkarze Genoi nie będą miło wspominać. Tym razem Gryfy przegrały z Cagliari 1:2, choć korzystny rezultat był na wyciągnięcie ręki.

W meczu od pierwszych minut więcej było walki fizycznej zawodników, aniżeli składnej gry. Częste faule uniemożliwiały rozgrywanie akcji, jednak w 17. minucie Francesco Lodi posłał z głębi pola górną piłkę do Alberto Gilardino. Doświadczony napastnik wykorzystał swoje atuty, zastawił się i posłał futbolówkę wprost do bramki gospodarzy.

Punkt zwrotny tego spotkania po raz kolejny w tym sezonie stanowiła czerwona kartka Thomasa Manfrediniego. Doświadczony defensor wdał się z Daniele Contim w przepychanki przy rzucie rożnym, za co obaj panowie otrzymali żółty kartonik, co dla piłkarza Genoi było już drugą kartką.

Jak można było się spodziewać, reszta spotkania przebiegała pod dyktando Sardyńczyków. Genoa starała się odgryzać kontrami Vrsaljko, jednak nie wnosiły one zbyt wiele. W 73. minucie po dośrodkowaniu młodego Chorwata, bliski strzelenia gola był Luca Antonelli, który zgarnął spadającą piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak świetnie interweniował w tej sytuacji Avramov. Niewykorzystana sytuacja zemściła się chwile później. Marco Sau wykorzystując zderzenie Gamberiniego z Portanovą zszedł do środka pola karnego i po chwili cieszył się z bramki. Stosunkowo korzystny rezultat dla Gryfów utrzymywał się do drugiej minuty doliczonego czasu gry. Wówczas niepilnowany Sau z minimalnej odległości pokonał Mattię Perina. W ostatniej akcji meczu piłkarze Gian Piero Gasperiniego mogli wyrównać stan gry, jednak akcję z udziałem Davide Biondiniego zatrzymał Avramov.

Cagliari Calcio – Genoa 2:1

Sau 76’, 90+2’ – Gilardino 17’

CAGLIARI (4-3-1-2): 25 Avramov; 14 Pisano, 15 Rossettini, 13 Astori, 8 Avelar; 21 Dessena, 5 Conti, 4 Nainggolan; 20 Ekdal; 51 Pinilla, 9 Sau.

Rezerwowi:26 Adan, 19 Murru, 24 Perico, 7 Cossu, 10 Ibraimi, 22 Cabrera, 18 Nenè, 34 Del Fabro

GENOA (3-4-3): 1 Perin; 3 Antonini, 90 Portanova, 21 Manfredini; 20 Vrsaljko, 8 Biondini, 10 Lodi, 23 Antonelli; 18 Fetfatzidis, 11 Gilardino, 33 Kucka.

Rezerwowi: 53 Bizzarri, 32 Donnarumma, 5 Gamberini, 2 Sampirisi, 4 De Maio, 91 Bertolacci, 14 Cofie, 15 Marchese, 69 Sturaro, 16 Calaiò, 26 Centurion, 77 Konate, 9 Stoian