Do rozpoczęcia zimowego okna transferowego pozostało raptem kilka dni, a Genoa przeszukuje rynek w celu znalezienia ewentualnych wzmocnień.

Jak twierdzi gazeta Il Secolo XIX, w razie odejścia Luci Antonelliego, Enrico Preziosi zamierza pozyskać Alexandra Buttner. Piłkarz Manchesteru United w brytyjskim gigancie nie może liczyć na częste występy i chętnie opuści Old Trafford. Zainteresowanie Genoi 24-latkiem potwierdził agent samego piłkarza. O podpis zawodnika stara się również AS Roma.

Coraz bardziej prawdopodobny wydaje się powrót Giuseppe Sculliego do liguryjskiego klubu. Według nieoficjalnych informacji, wczoraj odbyło się spotkanie w sprawie piłkarza. Wynegocjowanie z Lazio tego transferu nie powinno być problemem. Rossoblu za doświadczonego piłkarza mają zapłacić około 1 milion euro.

Gian Piero Gasperini oczekuje, iż w styczniu sprowadzeni zostaną piłkarze grający w bocznych sektorach boiska. Chcąc wypełnić lukę po kontuzjowanym Kucce, Gryfy obserwują dwóch zawodników. Pierwszy z nich to Marquinho z Romy, któremu coraz trudniej walczyć o wyjściowy skład. Drugim jest Cristian Rodriguez. 28-letni Urugwajczyk reprezentujący barwy Atletico nominalnie występuje jako boczny pomocnik, choć gra w środku pola nie stanowi dla niego problemu, więc mógłby zastąpić Francesco Lodiego.

Źródło: PianetaGenoa1893.net