Oficjalna strona Rossoblu potwierdziła transfer Cabrala.

25-letni zawodnik został wypożyczony z Sunderlandu z opcją pierwokupu. Zawodnik będzie występował z numerem 79 na plecach, a w piątek został zaprezentowany mediom. Prezentujemy wypowiedź szwajcarskiego pomocnika:

- Będę grał w klubie z wielką historią i tradycjami. Został założony w 1893 roku, podobnie jak FC Basel, gdzie grałem 5 lat. Genoa pod względem mistrzostw jest na czwartym miejscu we Włoszech. Widziałem zdjęcia stadionu i od razu poczułem ciepło fanów. Nie jestem Messi. Jestem pomocnikiem, który gra w prosty sposób i stara się być przydatnym dla zespołu.

Jedną z moich cech jest agresywny pressing na przeciwników utrzymujących się przy piłce. Miałem już okazję spotkać się z Gasperinim, który wyjaśnił mi pomysły taktyczne i ewentualną moją pozycję. W przeszłości występowałem w różnych sektorach boiska, więc nie sądzę aby pojawiły się z tym problemy. Trochę czasu może zająć poznanie swoich kolegów i zrozumienie stylu gry zespołu.

Zdobywanie bramek to nie jest mój obowiązek na boisku. Być może najładniejszego gola zdobyłem w meczu przeciwko Romie.

Bardzo podoba mi się miasto i klub. Wkrótce będę gotowy do debiutu. Genoa i Serie A stanowią doskonałą okazję aby znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Świata. Grałem w szwajcarskiej młodzieżówce, ale dorosła kadra jest marzeniem każdego piłkarza, a ja nie jestem wyjątkiem.

Źródło: GenoaCFC.it