Genoa w fatalnym stylu zakończyła pierwszą rundę Serie A i przegrała z Romą aż 4:0.

Rossoblu już od pierwszych minut nie byli w stanie sprostać wyżej notowanemu rywalowi. Pierwszą bramkę w efektownym stylu, bo z przewrotki zdobył Florenzi. Chwilę później na 2:0 podwyższył Totti, a wynik do pierwszej połowy ustalił Maicon. W kolejnej części gry obraz gry nie zmienił się, a czwartego gola dołożył Benatia.

ROMA (4-3-3): De Sanctis; Maicon, Benatia, Burdisso, Dodo; Nainggolan, Strootman, Pjanic; Florenzi, Totti, Gervinho.

Rezerwowi: Lobont, Skorupski, Jedvaj, Caprari, Marquinho, Taddei, Ricci, Borriello, Destro, Torosidis

GENOA (3-5-1-1): Perin; Antonini, Manfredini, Marchese; Vrsaljko, Matuzalem, Cabral, Biondini, Antonelli; Bertolacci, Calaio.

Rezerwowi: Bizzarri, Donnarumma, Sampirisi, Fetfatzidis, Cofie, Sturaro, De Maio, Centurion, Konate, Stoian