Genoa w ramach 20. kolejki Serie A podejmowała drużynę Interu Mediolan. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego wygrali z mediolańczykami 1:0, co było pierwszym zwycięstwem nad tym rywalem od niemal 20 lat.

Spotkanie było prowadzone w trudnych warunkach. Rzęsiste opady deszczu uniemożliwiały rozgrywanie składnych akcji, a choćby mały błąd mógł kosztować wiele. W pierwszej połowie meczu zarysowała się delikatna przewaga przyjezdnych, jednak swoich okazji nie byli w stanie wykorzystać Palacio, Alvarez i Jonathan.

W drugiej części spotkania to Genoa doszła do głosu i tworzyła sobie coraz to lepsze sytuacje. Bardzo aktywny był Ioannis Fetfatzidis radzący sobie doskonale z Juanem Jesusem. W 82. minucie Alberto Gilardino w polu karnym przyjął piłkę na klatkę piersiową i oddał strzał z bliskiej odległości, który ostatecznie wybronił Handanovic. Gryfom po tej sytuacji należał się rzut rożny, a dokładne dośrodkowanie z narożnika boiska wykorzystał Luca Antonelli i zdobył jedynego gola.

Genoa 1:0 Inter

83’ – Luca Antonelli

Genoa (3-4-3): Perin – Antonini, De Maio, Marchese – Vrsaljko, Sturaro, Cofie, Antonelli – Bertolacci, Gilardino, Feftatsidis

Inter (3-4-2-1): Handanović – Campagnaro, Rolando, Juan Jesus – Jonathan, Kuzmanović, Cambiasso, Nagatomo – Alvarez, Palacio – Milito