Genoa po zwycięstwie nad Interem, w niedzielny wieczór urwała punkty kolejnemu wyżej notowanemu rywalowi. Tym razem Gryfoni podzielili się punktami z Fiorentiną, a szalony mecz zakończył się remisem 3:3.

Pierwsze minuty należały do dość spokojnych, z optyczną przewagą gospodarzy. Świetnej okazji nie wykorzystał Matri, który ruszył do futbolówki w polu karnym, ubiegł Mattię Perina, lecz jego strzał zablokował De Maio. Pierwszą bramkę zdobyli jednak piłkarze Gian Piero Gasperiniego. Luca Antonelli wykorzystał swoje umiejętności aktorskie i przewrócił się w polu karnym rywala. Mimo iż kontaktu z Neto nie było, sędzia podyktował rzut karny, który został zamieniony na bramkę przez Alberto Gilardino. Stan gry został wyrównany dość szybko. Tym razem po przeciwnej stronie boiska, Sebastien De Maio ściągnął do parteru Massimo Ambrosiniego. Za to przewinienie arbiter wskazał na „11.” metr, a świetną okazję wykorzystał Aquilani. Chwilę później Gryfy znów wyszły na prowadzenie za sprawą Luki Antoniniego. Włoski defensor otrzymał piłkę po przypadkowym odbiciu jej od nóg Matuzalema i będąc sam na sam, zdobył swoją drugą bramkę w czerwono-niebieskich barwach. Strzelania w pierwszej połowie nie było końca. Gola do szatni zdobył Aquilani. Po wielkim zamieszaniu w polu karnym część piłkarzy legła na murawie, zaś wspomniany Aquilani dopełnił formalności.

Podrażniona stratą dwóch bramek Fiorentina za wszelką cenę chciała wyjść na prowadzenie. Na początku pierwszej połowy ta sztuka im się udała, a bramkę po wykonanym rzucie rożnym zdobył Aquilani, jednak została ona błędnie nieuznana. Podopieczni Vicenzo Montelli wyszli na prowadzenie w 57’. Karygodny błąd obrońców wykorzystał Joaquin, po chwili odegrał do Aquilaniego, a ten zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu. Rossoblu nie zamierzali się poddawać. Blisko szczęścia był Moussa Konate, kiedy piłka po jego strzale głową trafiła jedynie w słupek. Ostatnia bramka padła w 77’, gdy po rzucie rożnym futbolówkę do bramki skierował Sebastien De Maio.

Fiorentina – Genoa 3:3 (2:2)

Aquilani 33’, 42’, 57’ – Gilardino 27’, 34’, 77’

FIORENTINA (3-5-2): Neto, Roncaglia, Compper, Savic, Pasqual, Pizarro, Aquilani, Ambrosini, Cuadrado, Joaquin, Matri.

rezerwowi: Lupatelli, Rosati, Bakic, Rebic, Mati Fernandez, Woslki, Matos, Venuti, Vargas, Ilicic, Iakovenko, Olivera.

GENOA (3-4-3): Perin, Antonini, De Maio, Burdisso, Marchese, Antonelli, Matuzalem, Bertolacci, De Ceglie, Konate, Gilardino.

rezerwowi: Donnarumma, Bizzarri, Stoian, Cofie, Calaio’, Fetfatzidis, Vrsaljko, Motta, Centurion, Sturaro, Tavares, Portanova, Cabral.