W ramach 24. kolejki Serie A, Genoa podejmowała drużynę Udinese. Mimo nieciekawej pierwszej części gry, spotkanie zakończyło się remisem 3:3, a spotkanie zaowocowało wieloma zwrotami akcji. W mecz lepiej weszli gospodarze.

Już w 3. minucie wynik otworzyć mógł Marco Motta, który oddał strzał z linii 16. metra. Piłka być może wpadłaby do bramki, gdyby nie Dusan Basta. Po gwałtownym początku, siły nieco się wyrównały, a do klarowniejszych sytuacji dochodziło Udinese. W 35′ minucie nieskładne ataki Genoi zostały wykorzystane. Z prawej strony boiska dośrodkował Emmanuel Badu, zaś Dusan Basta oddał soczysty strzał z pierwszej piłki, co pozbawiło Mattię Perina szans na skuteczną interwencję. Chwilę później z kolejnej bramki cieszyli się goście. Po podaniu z głębi pola w sytuacji sam na sam z Perinem znalazł się Pereyra. Młody bramkarz odbił strzał swojego rywala, jednak piłkę do pustej bramki wbił Fernandes. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy Moussa Konate zdobył kontaktowego gola. Senegalczyk wykorzystał idealne dośrodkowanie Giovanniego Marchese i głową skierował piłkę do bramki.

Niestety już na początku drugiej części gry, podopieczni Francesco Guidolina podwyższyli prowadzenie. Przy rzucie wolnym dla piłkarzy w biało-czarnych strojach, Nicolas Burdisso sprowadził do parteru jednego z graczy gości. Za to przewinienie sędzie podyktował rzut karny, a doskonałej okazji nie zmarnował Muriel. Dokładnie w 54. minucie na boisku pojawił się Giannis Fetfatzdis, który wniósł do gry sporo świeżości, zaś chwilę później sędzia wyrzucił na trybuny wściekłego Gasperiniego.  Efektem wyżej wspomnianego Greka była akcja z 69. minuty. Były piłkarz Olympiakosu odebrał piłkę w środku boiska, minął dwóch rywali i popędził pod pole karne Udinese. Przed „16″ Fetfatzidis podał do Gilardino, a ten po opanowaniu piłki zdobył bramkę. Przewaga Rossoblu rosła z każdą akcją i za każdym razem brakowało bardzo niewiele do wyrównania stanu gry. Bramka na wagę remisu ostatecznie padła w 79′. Po rzucie rożnym w polu karnym doszło do niemałego zamieszania. Strzał oddał Calaio, jednak został on zablokowany. Koniec końców do siatki Scuffeta po raz drugi w tym meczu trafił Alberto Gilardino.

Genoa – Udinese 3:3 4

5′ – M. Konate; 69′, 79′ – A. Gilardino – 35′ – D. Basta; 40′ – B. Fernandes; 48′- L. Muriel

GENOA (3-4-3): Perin – Burdisso, Portanova, Marchese – Motta, Sturaro, Matuzalem, De Ceglie – Konate, Gilardino, Antonelli.

UDINESE (3-5-2): Scuffet; Heurtaux, Danilo, Domizzi; Widmer, Pereyra, Yebda, Badu, Basta; Bruno Fernandes, Muriel.