Trener Gian Piero Gasperini wziął udział w konferencji prasowej przed spotkaniem z Napoli. Oto wypowiedź szkoleniowca Rossoblu:

- W poniedziałek zmierzymy się z Napoli, zespołem wartościowym i ważnym będzie, aby pokazać naszą dojrzałość. Kadra Napoli jest silna. Może w Anglii nie wystawili swoich największych sił, ale wrócili do domu z ważnym remisem.

Jestem szczęśliwy, że będę mógł siedzieć na ławce w trakcie meczu. Zarządzanie zespołem z wysokości trybun byłoby trudnym wyzwaniem. Uważam, że nie było podstaw aby mnie zawiesić.

W Napoli nie możemy zostawić miejsca ofensywnym piłkarzom Napoli. To bardzo doświadczeni piłkarze, którzy są w stanie zawstydzić każdą defensywę.

Zdajemy sobie sprawę z trudności tego meczu, ale zrobimy wszystko aby wywieźć z San Paolo korzystny wynik. Gramy dobry sezon, ale chcemy zdobywać więcej punktów. W styczniu wszystkie drużyny się wzmocniły, a do tego dają z siebie wszystko w każdym meczu.

Co zmieniło się od czasu mojego powrotu? Sytuacja wokół nas jest lepsza, skład został zwężony, a grupa jest bardziej zagrana. Mógłbym mówić o wielu rzeczach, ale liczy się to, co robimy na boisku. Zespół jest zjednoczony, a w środowisku, które w ostatnich sezonach doświadczyło szczególnych sytuacji, panuje spokój.

źródło: PianetaGenoa1893.net