Po niesamowitym meczu z Udinese, Genoę czekał trudny wyjazd do Neapolu. Rossoblu w spotkaniu przeciwko Napoli uzyskała korzystny rezultat, czyli remis 1:1.

Pierwszą okazję w tym spotkaniu mieli Azzurri. Higuain obrócił się z piłką, czym zmylił Nicolasa Burdisso i oddał strzał, który okazał się niecelny. Chwilę później szczęścia spróbował Mertens, którego strzał sprzed pola karnego obronił Perin. Po wykonaniu rzutu rożnego, Genoa skontrowała gospodarzy, jednak udanym wyjściem popisał się Reina. W 17. minucie padła bramka dla podopiecznych Beniteza. Gonzalo Higuain po podaniu Hamsika, minął Sebastiena De Maio i umieścił piłkę w bramce. Wyrównanie mogło nastąpić dość szybko, gdyż Matuzalem posłał długą piłkę w pole karne, a gdzie znajdował się Mussa Konate. Senegalczyk zwlekał z oddaniem strzału, aż w końcu piłka została wybita na rzut rożny. Ostatnią ciekawą okazję w pierwszej połowie miał ponownie Konate. Po dośrodkowaniu Luki Antonellego, młody napastnik oddał strzał głową, jednak świetna interwencja Reiny uchroniła zaprzyjaźnione Napoli od utraty gola.

Po zmianie stron, kolejną szansę na wyrównanie wyniku miał Konate, jednak jego strzał okazał się niecelny. W 61. minucie Jorginho odegrał do Callejona, Hiszpan oddał groźny strzał, który został zablokowany przez obrońcę Genoi. 5 minut później Moussa Konate zagrał do Giuseppe Sculliego, a ten mając sporo miejsca zbiegł w kierunku środka pola karnego i strzelił z ostrego konta. Mimo, iż akcja wyglądała groźnie, grę od bramki wznowił Reina. Ostatecznie starania Rossoblu zostały wynagrodzone golem Emanuele Calaio, który pojawił się na boisku w trakcie drugiej połowy. Wypożyczony właśnie z Napoli napastnik skutecznie wykonał rzut wolny i po bezpośrednim strzale pokonał Pepe Reinę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i trzeba zauważyć, że to zawodnicy Gian Piero Gasperiniego byli bliżej sięgnięcia po komplet punktów.

Napoli – Genoa 1:1

17’ – G. Higuain : 84’ – E. Calaio

Napoli (4-2-3-1): Reina; Reveillere, Fernandez, Albiol, Ghoulam; Behrami, Jorginho (80’ Inler); Callejon, Hamsik (73’ Insigne), Mertens (86′ st Pandev); Higuain.

Rezerwowi: Colombo, Uvini, Maggio, Britos, Bariti, Henrique, Dzemaili, Radosevic, Pandev, Zapata.

Genoa (3-4-3): Perin; Antonini, De Maio, Burdisso; Motta (63’ Calaiò), Matuzalem, Bertolacci, Antonelli; Konatè, Gilardino (46’ Fetfatzidis), Sculli (78’ Centurion

Rezerwowi: Bizzarri, Albertoni, Portanova, Marchese, Sturaro, Cofie, Cabral, De Ceglie.