Genoa odniosła ważne zwycięstwo i pewnie pokonała Catanię. Rossoblu wygrali 2:0, a bramki zdobywali Luca Antonelli oraz Stefano Sturaro.

Pierwszą okazję w tym spotkaniu miał Nicolas Burdisso, którego strzał głową okazał się niecelny. W 14. minucie Genoi udało się wyjść na prowadzenie. Giuseppe Sculli zagrał w pole karne, tam Luca Antonelli oddał strzał, jednak Andujar zdołał odbić lecącą piłkę, jednak dobitka reprezentanta Włoch nie pozostawiła złudzeń. Chwilę później dynamiczną akcję przeprowadził Sturaro, który podał do Konate, a ten zbiegł do środka i oddał silny strzał sprzed pola karnego. Niestety piłka minęła nieco bramkę. W końcówce pierwszej połowy doskonałą okazję miał Gilardino. Marco Motta posłał płaską piłkę, ta przeleciała przez całą szerokość pola karnego Catanii, a wspomniany napastnik wślizgiem starał się umieścić futbolówkę w siatce.

Po zmianie stron, musieliśmy dość długo czekać na konkretne sytuacje. W 66. minucie, po wyrzucie z autu, Alberto Gilardino podał do Cabrala, a ten niecelnym strzałem z bliskiej zaprzepaścił szansę na premierowego gola na boiskach Serie A. 5 minut później Giannis Fetfatzidis w wyśmienity sposób wykonał rzut wolny, jednak podkręcona piłka nie zaskoczyła Andujara, który popisał się nieprzeciętnym refleksem. Swój dorobek bramkowy mógł podwyższyć Alberto Gilardino. Moussa Konate na środku boiska zagrał piłkę głową, do futbolówki dopadł Gila i znalazł się w sytuacji sam na sam. Doświadczony napastnik chciał przechytrzyć bramkarza Catanii i delikatnym podbiciem  przerzucił Andujara, jednak piłka przemknęła obok bramki gości. Wynik meczu został ustalony na 5 minut przed końcem spotkania. Stefano Sturaro przejął piłkę przed polem karnym, wbiegł w obręb „16” i z ostrego kąta oddał strzał. Młody pomocnik był najbardziej wyróżniającą się postacią w zespole Gasperiniego, a dopełnieniem była jego pierwsza bramka w dorosłej karierze.

Genoa – Catania 2:0                                                                                                                 14’ – L. Antonelli                                                                                                                   85’ – S. Sturaro

GENOA (3-4-3) 1 Perin, 3 Antonini, 90 Portanova, 8 Burdisso; 21 Motta, 69 Sturaro, 91 Bertolacci, 13 Antonelli; 77 Konate, 11 Gilardino, 10 Sculli.

Rezerwowi: 53 Bizzarri, 95 Albertoni, 4 De Maio, 15 Marchese, 29 De Ceglie, 14 Cofie, 79 Cabral, 16 Centurion, 18 Fetfatzidis, 16 Calaiò

CATANIA (4-5-1) 21 Andujar, 2 Peruzzi, 3 Spolli, 5 Rolin, 15 Rinaudo, 34 Biraghi, 10 Lodi , 14 Bellusci, 13 Izco, 8 Plasil, 26 Keko.

Rezerwowi: 1 Frison, 35 Ficara, 6 Legrottaglie, 7 Fedato, 11 Leto, 18 Monzon, 22 Alvarez, 23 Boateng, 24 Gyomber, 32 Pektovic, 33 Capuano