Gian Piero Gasperini uznał ostatnią porażkę Genoi za „niewiarygodnie bolesną” i powiedział, że zasłużyli na pokonanie Juventusu. Emanuele Calaio nie strzelił karnego, a Andrea Pirlo podkręcając piłkę z rzutu wolnego w ostatniej minucie przyczynił się do wyniku 0:1 na Marassi.

- Przegrana jest bardzo bolesna. Graliśmy dobrze przez 90 minut i myśleliśmy, że będziemy w stanie wygrać i przejść do historii, gorycz porażki jest trudna do przełknięcia – powiedział Gasperini dla Sky Sport Italia. – Biorąc pod uwagę jakość naszych przeciwników, był to bez wątpienia nasz najlepszy występ w sezonie. To prawdziwy wstyd, ponieważ mecz mieliśmy w garści podczas drugiej połowy.

- Mogę tylko pogratulować moim zawodnikom. Będzie trudno podnieść ich na duchu, ale muszą pamiętać o swoich wynikach. Pracowaliśmy ciężko, z determinacją, na wysokim poziomie sprawności fizycznej, a także jakości i nie było to tylko ziarno. Stworzyliśmy kilka dobrych okazji do zdobycia bramki i nagle Pirlo zdobywając gola zakończył mecz.

- Wiem, że to nie zapisze się na kartach historii, ale pozostanie jako niezapomniany mecz dla nas i mam nadzieję, także dla naszych fanów.

Gasperini umieścił Matuzalema w środku pola, aby krył Pirlo i sprawił, by Juventus musiał się trochę pomęczyć.

- To był nasz sposób na przygotowanie się i ta taktyka okazała się skuteczna. Andrea Bertolacii poszedł ostro do przodu, a obrońcy dobrze się spisali przeciwko wysokiej klasy napastnikom. Podjęliśmy to wyzwanie i szło nam dobrze przez 89 minut. W miarę upływu czasu, uzyskaliśmy pewność siebie i stawaliśmy się coraz silniejsi.

football-italia.net