W ramach 29. kolejki Serie A, Genoa mierzyła się z zespołem Parmy. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1.

Pierwszą dogodną sytuację na początku meczu stworzył Gobbi, jednak jego strzał okazał się niecelny. Mimo optycznej przewagi gospodarzy, na prowadzenie wyszła Genoa. W 21. minucie Moussa Konate dograł piłkę z prawego skrzydła do Isaaca Cofie. Ghańczyk znalazł się w dogodnej sytuacji i strzałem z ostrego kąta pokonał Mirante. Wyrównanie nadeszło dokładnie 10 minut później. Po wykonanym rzucie wolnym zakotłowało się w polu karnym Rossoblu do głosu doszedł Ezequiel Schelotto i szczęśliwie pokonał Mattię Perina.

W drugiej części gry swojego szczęścia próbowali Amauri, czy choćby Parolo. Mimo, iż zawodnicy Parmy oddali wiele strzałów, niewiele z nich leciało w światło bramki. Warto wspomnieć o okazji Calaio, który mógł pozbawić gospodarzy nawet jednego punktu. Po dośrodkowaniu Burdisso, włoskiemu napastnikowi udało się oddać strzał. Był on minimalnie niecelny.

Ostatecznie Genoa podzieliła się punktami z Parmą i z dorobkiem 36 punktów zajmuje 12. miejsce.

Parma – Genoa 1:1

31′ – E. Schelotto – 21′ – I. Cofie

PARMA (4-3-3): Mirante, Cassani, Paletta, Lucarelli, Gobbi, Acquah, Munari (69′ Obi), Parolo, Schelotto (69′ Biabiany), Amauri, Cassano (82′ Palladino).

(Bajza, Pavarini, Felipe, Rossini, Molinaro, Sall, Jankovic, Nyantakyi, Cerri).

GENOA (3-4-3): Perin, De Maio, Burdisso, Marchese, Motta, Cofie, Matuzalem (15′ Bertolacci), Antonelli, Konate (60′ Fetfatzidis), Calaiò, De Ceglie (79′ Gilardino).

(Bizzarri, Albertoni, Gamberini, Portanova, Cabral, Centurion, Sculli).