Przed pierwszym meczem Rossoblu w sezonie 2015-2016, sytuacja kadrowa nie napawa optymizmem. Z powodu licznych kontuzji i zawieszeń liczba dostępnych zawodników do dyspozycji Gian Piero Gasperiniego jest ograniczona.
Trener na konferencji przedmeczowej wypowiadał się na różne tematy, w tym między innymi na temat obecnej sytuacji kadrowej:

W Palermo będziemy mieli tylko dwunastu graczy plus bramkarz. Aby jakoś zaradzić licznym absencjom, do składu powołaliśmy sześciu graczy Primavery. Z powodu zmian zmagamy się z różnymi problemami, a fakt że rynek transferowy jest otwarty w czasie dwóch pierwszych rund sezonu nikomu nie pomaga.
Prawdziwą bolączką jest to, że straciliśmy aż czterech zawodników z powodu kartek, jakimi zostali ukarania w ostatnich, nic nie znaczących meczach sezonu. Cóż, przynajmniej nie będę miał problemu wybrać wyjściową jedenastkę.

Na temat Perottiego i jego kontaktów z Interem:

Sprawa bardziej zależy od Diego [Perottiego], niż od nas. I mimo tego, że 10 dni temu byłem przekonany, że podpisał przedłużenie umowy, to czekam na koniec mercato, aby dowiedzieć się, czy na pewno zostanie w Genoi.

Na temat Kucki i Tachtsidisa:

Mam nadzieję, że również sprawa kontraktu Juraja Kucki zostanie pomyślnie rozwiązana. Natomiast, jeśli chodzi o Panagiotisa Tachtsidisa, to zawodnik pozostaje na ławce rezerwowych z powodu zawiłej kontuzji.

Na temat Palermo:

Palermo straciło Paulo Dybale i Andre Belottiego, ale pozostała 9-tka zawodników jest praktycznie taka sama jak w poprzednim sezonie, więc znają się dobrze nawzajem, co jest dla nich plusem.

Lista graczy Genoi na spotkanie z Palermo:
De Maio, Burdisso, Marchese, Capel, Ntcham, Tino Costa, Pandev, Lazovic, Lamanna, Ujkani, Kucka, Parente, Delli Carri, Panico, Sommariva, Ierardi, Tachtsidis, Gulli, Cissokho, Laxalt, Ghiglione.

Mecz zostanie rozegrany dziś, o 20:45 na Stadio Renzo Barbera.