Kończy się powoli letnie mercato w Serie A, ale działacze Napoli nie zamierzają próżnować i mają zamiar sprowadzić dwóch graczy Genoi.

Pierwszym celem jest Juraj Kucka. Klub spod Wezuwiusza szuka pomocnika, który mógłby uzupełnić skład Maurizio Sarriego przed 31 sierpnia.
Jak donosi Sky Sport Italia, dyrektor sportowy Napoli, Cristiano Giuntoli, twierdzi, że klub potrzebuje pomocnika usposobionego defensywnie, który mógłby konkurować z Allanem i Davidem Lopez, tym bardziej, że z klubem pożegnał się Gokhan Inler, który przeszedł do angielskiego Leicester City. Co więcej, mówi się, że w najbliższych dniach również Johnathan de Guzman może opuścić Napoli na rzecz Premier League. Zainteresowane jego osobą są Sunderland i Bournemouth.

Drugim zawodnikiem, który mógłby zasilić szeregi Partenopei jest Sebastian De Maio. Początkowo, Napoli próbowało pozyskać Thomasa Heurtauxa z Udinese, jednak żądania finansowe na poziomie 8 mln euro ostudziły zapał włodarzy z Neapolu. Sternicy klubu z południa wierzą, że uda im się pozyskać De Maio, pomimo tego, że trener Genoi, Gian Piero Gasperini, przyznał, że nie chce, aby francuski obrońca odchodził z klubu.