Dobiega końca przygoda Luci Anoniniego w barwach Rossoblu. W ciągu najbliższych dni, kontrakt zawodnika ma zostać rozwiązany za porozumieniem stron.

Pomimo tego, że do końca kontraktu został jeszcze rok, strony postanowiły szybciej zakończyć współpracę z powodu kontuzji i niestabilnej formy 33-letniego obrońcy w sezonie 2014-15.

Jak donosi Tuttomercatoweb, w najbliższych dniach szczegóły rozwiązania umowy zostaną uzgodnione pomiędzy klubem, a zawodnikiem, a to oznacza, że były obrońca AC Milanu będzie mógł już niedługo zacząć szukać nowego pracodawcy. 33-latek chciałby znaleźć klub, w którym miałby szansę na regularne występy w podstawowej 11-tce.

Antonini dołączył do Genoi w 2013 roku, jednak od tamtego czasu rozegrał tylko 34 spotkania w barwach Rossoblu. Przed przyjściem do Genoi, doświadczony obrońca grał dla takich klubów jak Empoli i Milan. W barwach tego drugiego sięgnął po mistrzostwo Włoch w sezonie 2010-11. Co ciekawe, Luca Antonini debiutował w Serie A 14 grudnia 2003 w barwach Sampdorii w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Perugii.