4 stycznia zostanie otwarte długo wyczekiwane przez kibiców Genoi, okno transferowe. Jako, iż pierwsza część sezonu dla Genueńczyków nie okazała się zbyt pomyślna, w kadrze mogą zajść widoczne zmiany.

Na wstępie należy wspomnieć o dokonanych transferach. Mimo, iż mercato nie jest jeszcze otwarte, Enrico Preziosi sprowadził do klubu Lukę Rigoniego z Palermo oraz Suso z Milanu.

Pierwszy przechodzi do Genoi na zasadzie transferu definitywnego. Sycylijczycy za swojego piłkarza mają dostać około 500 tysięcy €, zaś sam Rigoni podpisze 2,5-letni kontrakt. 31-latek był łączony z Genoą, gdy odchodził z Chievo latem 2014. Wydaje się, że w zespole Gasperiniego może mieć silną pozycję, a debiut przypadnie już na spotkanie derbowe.

Jeśli chodzi o Suso, Hiszpan trafi na Stadio Marassi na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Genoa zastrzegła sobie jednak prawo do przedłużenia pożyczki o rok, a następnie definitywnego wykupu.

Wiadome jest jednak, że zakupy nie zakończą się na wspomnianych wyżej zawodnikach. Palącym problemem jest słaba skuteczność napastników, wśród których nieudolnością wyróżnia się Goran Pandev. Gian Piero Gasperini chciałby mieć w zespole „vice-Pavolettiego”, a w śród kandydatów wymienia się głównie Antonio Floro Floresa i Sergio Floccariego.

Kolejne transfery będą uzależnione od ewentualnych sprzedaży. Dość głośno mówi się o odejściu Diego Perottiego do Romy. Rzymianie mieliby zapłacić 9 mln € + 3 mln bonusów związanych z indywidualnymi statystykami gracza. W miejsce Argentyńczyka Genoa planuje sprowadzić Alessio Cerciego, będącego na wypożyczeniu z Atletico do Milanu.

Stadio Marassi mogą opuścić także Goran Pandev i Diego Capel. Obaj panowie nie zrobili kariery w stolicy Ligurii, a ich gaże mocno obciążają budżet klubowy. Problemem w pozbyciu się Macedończyka i Hiszpana może być brak chętnych na ich zakontraktowanie.

Do zmian może dojść także wśród prawo-wahadłowych. Issa Cissokho oraz Diogo Figueiras niespecjalnie sprawdzili się w systemie gry Gasperiniego, który na wahadłach wymaga uniwersalności. Szkoleniowiec Gryfów w trakcie sezonu szukał alternatyw dla Senegalczyka i Portugalczyka i na ich pozycjach wystawiał Izzo, lub Rincona.

Mówi się, że Genoa będzie starała się skrócić wypożyczenie Figueirasa z Sevilli, a z kolei Cissokho planuje wrócić do Francji.

Nie wiadomo też jaka przyszłość czeka dwójkę obrońców – De Maio i Izzo. Francuz jest obiektem zainteresowań Lazio, zaś Izzo obserwują wysłannicy m.in. Milanu, Interu, Arsenalu, czy Valencii. Wiadomo, że w tym okienku odejść będzie mógł tylko jeden z nich, a alternatywą dla któregoś z defensorów może być Cristian Zapata, lub Rodrigo Ely.